Biodynamika  

Solární lampy Enstore ve variantách vybavených biodynamikou ve večerních a ranních hodinách svítí jasným bílým světlem (2700 K) a na noční dobu automaticky přecházejí do režimu svícení žluto oranžovým světlem (1850 K) s nulovým obsahem tzv.modrého světla, které by jinak u spících osob zabraňovalo tvorbě hormonu melatonin. O nepostradatelnosti melatoninu pro zdraví se více dozvíte v tomto zajímavém videu z produkce Televize Seznam: https://www.televizeseznam.cz/video/adost/tenhle-hormon-chrani-pred-covidem-a-dalsimi-nemocemi-vlastni-hlouposti-se-o-nej-ale-pripravujeme-64129482

Velký význam  biodynamického solárního osvětlení oceňuje například i odborný server www.svetelneznecisteni.cz a bližší informace jsou k dispozici též na facebooku “Chci zase vidět nebe plné hvězd”.

Účastníme se též na práci odborné skupiny Parlamentu ČR, zabývající se problematikou biodynamiky a snižování světelného smogu. .  

V mnoha evropských zemích je biodynamické svícení v obcích již výrazným trendem a odpovídá tomu i nemalý zájem evropských zákazníků o naše solární lampy Enstore.  Je potěšující, že ani česká municipalita nechce zůstat pozadu a povědomí o zásadách a možnostech biodynamického veřejného osvětlení se stále zřetelněji uplatňuje i v Čechách i na Moravě.